Kolik bude stát další auto z dílny Ferrari?

Automobil dnes patří k pohodlnému životu. Pokud nemáte řidičský průkaz či svůj vlastní automobil, musíte se řídit jízdními řády městské hromadné dopravy, což vás dost omezuje. Mít své auto je proto dneska takřka nutností. Samozřejmě si hned prvně nemusíte kupovat drahý Rolls-Royce nebo Ferrari, ale můžete sáhnout po obyčejném Peugotu nebo Fordu. Až takzvaně „na stará kolena“ si můžete koupit vůz, jako je například Ferrari, který si stoprocentně užijete. Pokud byste zatoužili právě po již zmiňovaném Ferrari, možná vás zaujme novinka, která nedávno vyjela z garáží této automobilky.

Ferrari je proslulé skvělými, závodními vozy, o kterých sní kdejaký muž. Nejedná se však o levnou záležitost. Ať už se jedná o nový kousek nebo je automobil ojetý, vždy se plácnete přes kapsu. Otázkou však nyní je, kolik zaplatíte za další Ferrari, které se dává do aukce.

Jedná se o automobily z limitované edice

Z dílny automobilky Ferrari automobily, které se aktuálně budou dražit, vyjely v roce 1953. V tom roce automobilka takových vozů vyrobila jenom třináct. Jedná se o speciální, závodní vozidla Ferrari 166 MM Spider. V pořadí páté z nich jde aktuálně do aukce – cena, za kterou bude auto prodané, se podle očekávání vyhoupne mnohem výš nad prvotní, vyvolávací cenu.

Jaká je vyvolávací cena automobilu?

Pokud byste o tuto Ferrari klasiku měli zájem, připravte si více jak sto milionů korun. Právě sto milionů korun je vyvolávací cena tohoto automobilu. Pokud budete toto auto vlastnit, můžete si být jisti, že jeho cena půjde jenom nahoru. Je to tedy jistá inovace, za kterou za několik let dostanete mnohem více, než za kolik vůz koupíte.

Kdy bylo toto auto zaregistrováno?

Pojďme si o tomto v pořadí pátém voze něco říct. Poprvé ho zaregistroval jistý Dr. Agberico Cacciari, a to v Modeně. První registrační číslo auto mělo MO29583.