Už jste to slyšeli? Hackeři ukradli kryptoměnu za 10 mld.!

Pokud sledujete svět investic, určitě vám neunikly takzvané kryptoměny. Jedná se o virtuální měnu, která je dneska středem veškerého dění. Lidé se díky této měně stávají milionáři, každý si touží zkusit vydělat pomocí kryptoměn. Odborníci kryptoměnám přezdívají „bublina na trhu“, dokonce se říká, že vypukla doslova kryptoměnová horečka. To, že lidé mohou pomocí kryptoměn přijít k velkým penězům, ví snad každý. I záludní hackeři, kteří se už nesnaží vzít informace z Apple zařízení nebo z jiných chytrých vymožeností, ale snaží se nabourat se do světa kryptoměn. A to se jedné skupince hackerů nedávno podařilo!

Hackeři v nedávné době ukradli kryptoměny, jejichž hodnota se vyšplhala k neuvěřitelným deseti miliardám korun. Jedná se tedy o doslova rekordní průšvih na trhu s kryptoměnami. Pojďme si říct, která burza byla napadena a co se bude dít dál.

Hackeři napadli Japonsko

Vše se stalo na japonské burze Coincheck. Doposud se jedná o vůbec největší hackerský útok na digitální kryptoměnu. Podle provozovatelů burzu hackeři okradli, a to o neuvěřitelných 58 miliard jenů, což je zhruba 530 milionů dolarů a tedy 10,8 miliardy korun.

Hned po zjištění útoku burza zastavila všechny vklady i výběry všech kryptoměn vyjma bitcoinu. Než se na útok přišlo, trvalo to dlouhých hodin, během nichž si hackeři odeslali více jak 523 „mincí“ NEM.

Není se čemu divit, že na základě tohoto útoku kryptoměna výrazně oslabila – ztratila jedenáct procent. Nejznámější a nejrozšířenější kryptoměna – bitcoin – ztratila takřka tři a půl procenta, kryptoměna ripple necelých deset procent.

A co bude s okradenými?

Lidé, kteří byli okradeni, se samozřejmě ptají, jestli jim bude investice navrácena či nikoliv. Japonská burza se nechala slyšet, že všechny oběti útoku odškodní. Aby však k podobným útokům už nedocházelo, japonské úřady se rozhodly pro nařízení přísnějších kontrol.