Jak si vybrat chytré hodinky, bez nichž se dnes neobejdeme?

Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou něčím dnes naprosto nepostradatelným. Vlastní je mladí i starší jedinci a používají je ke svému každodennímu žití. Už dávno to není jenom chytrá věcička, která měří čas při sportovní aktivitě nebo která nám kontroluje tep. Mluvíme o zařízení, bez kterého se dnes neobejdeme stejně jako bez mobilního telefonu. I když je pravdou, že chytré hodinky začínají smartphony značně nahrazovat.  

Chytré hodinky dnes můžeme rozdělit do dvou skupin, a sice na běžné hodinky a na sportovní hodinky. Zatímco první využijeme hlavně při každodenních činnostech (a na první pohled nevypadají jako chytré hodinky), sportovní hodinky v sobě mají zabudovanou celou spoustu funkcí na monitorování sportovní aktivity.  

V obou případech je při výběru důležité dívat se na ovládání hodinek, na vybavení hodinek a dále také na baterii hodinek.  

Co od hodinek požadujete? 

Otázkou zůstává, jak si vybrat chytré hodinky. Jenže je pravdou, že chytré hodinky si každý musí vybrat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Každý uživatel totiž od hodinek očekává něco zcela jiného. Zatímco někdo je chce využít jenom ke sportovní aktivitě, jiný je má pro pracovní účely. Tudíž jeden ocení krokoměr, kontrolu tepu a monitorování sportovních aktivit, druhý zase ocení možnost volat skrze hodinky nebo přijímat textové zprávy či e-maily.  

Rozhodující je také operační systém 

Ať už máte zájem o běžné hodinky nebo o hodinky sportovní, v obou případech vás bude zajímat operační systém. Nabídka je v tomto případě také široká. Předně však budete chtít takové hodinky, které mají stejný operační systém jako váš mobilní telefon. Pokud tedy vlastníte iPhone, v hledáčku budete mít hodinky s operačním systémem WatchOS. Jestliže máte mobilní telefon s operačním systémem Android, budete pátrat po hodinkách s operačním systémem Android Wear.