Hry, které se roku 2000 zapsaly do herního světa

Milujete hry? Pak nám jistě potvrdíte, že herní svět letos zaznamenal opravdu řadu skvělých počinů. Daleko lepší byl však rok 2000. Přesně před dvaceti lety totiž uvidělo světlo světa několik her, které jsou populární dodnes. Jsou totiž tak skvěle zpracované, že buď vznikají jejich novější remaky, nebo jsou stále stejně hrané, i když jejich grafika už úplně neodpovídá té dnešní. Otázkou nyní je, jestli si vzpomínáte na některou z her z roku 2000. Že ano? A která byla tou vaší úplně nejoblíbenější? 

Counter-Strike 

K těm bezmála nejlepším hrám vůbec (nejen v rámci roku 2000) patří hra s názvem Counter-Strike. Jedná se dnes už o kultovní multiplayerovou akci, která přinesla do herního světa opravdu obrovský boom. Co bylo (a ještě stále je) pro hru typické, tak to, že hra upřednostňuje týmového ducha před individuálním jedincem. Možná proto hru ještě dnes vášniví hráči milují.  

Diablo 2 

Další stejnou kultovkou je hra Diablo 2, která taktéž spatřila světlo světa roku 2000. V roce, kdy tato hra vyšla, se však nesetkala s příliš kladnými recenzemi. Spíše to bylo naopak – hra se stala populární až v pozdějších letech a dnes na ni hráči nedají dopustit. 

Co hru Diablo 2 odlišovalo od prvního dílu bylo to, že byla hra promyšlenější, také rozmanitější a daleko ambicióznější. I proto se možná ujala daleko víc než první zmíněná verze.  

Jet Set Radio 

Vzpomínáte si na hru Jet Set Radio? Mluvíme tu o hře, která nabídla hráčům velice osobitý vizuál, jenž připomínal americké seriály. A jelikož jsou animované seriály i dnes velice oblíbené, nemůžeme se divit tomu, že je hra hraná a vyhledávaná ještě dnes.  

Hra je plná honiček s policí i plná bitev s šéfy. V každém případě je hra velice cool. Jelikož se už v roce vydání těšila velké popularitě, později vyšla i ve verzi HD nebo v edici pro Xbox 360 či PlayStation 3.