Klíče ztrácí význam, do popředí se derou elektronické přístupové systémy

Fandíte moderním technologiím a nebráníte se inovacím? Pak máte nejvyšší čas na výměnu klasického zámku za elektronický přístupový systém. Rozhodně nebudete mezi prvními – danému řešení naopak přichází na chuť stále více uživatelů. Vhodně zvolený elektronický přístup je správným krokem pro každého – pro rodinný či bytový dům, budovu s několika kancelářemi i velký podnik. Kromě snadného přístupu slibuje výrazné posílení bezpečnosti. A protože nemá smysl vyzdvihovat benefity  technologií v obecné rovině, budeme konkrétní. Zaujaly nás systémy IMAporter od Institutu Mikroelektronických Aplikací (IMA).

IMA klade při vývoji elektronických přístupových systémů důraz na intuitivní ovládání a vysokou úroveň uživatelského komfortu. V praxi to znamená, že si s otevíráním dveří pomocí čipu nebo smartphonu poradí opravdu každý. Stejně snadná je i správa systému – administrátor může kdykoliv přidávat/mazat identifikátory, kontrolovat přístupy a analyzovat mnohé další informace – třeba dobu, kterou zaměstnanci strávili na určitém pracovišti. Součástí přístupového systému totiž mohou být další moduly, například evidence docházky. Sofistikovanost systému výrazně usnadňuje kontrolu objektu a zároveň šetří čas sběrem užitečných personálních dat.

IMA nabízí čipové přístupové systémy v různých provedeních. Všechny varianty je možné vzájemně integrovat a v případě potřeby rozšířit o další nástavby. Komunikace se čtečkou probíhá prostřednictvím čipu, čipové karty a chytrého mobilního telefonu přes platformu OtevirejMobilem (využívá NFC a Bluetooth Low Energy).

elektronické přístupové systémy

Pro rodinný dům, bytovku i menší administrativní budovu

IMA nabízí řešení pro každého, a to bez ohledu na počet dveří. Pro rodinné domy a menší objekty s několika vstupy je ideální varianta IMAporter Mobile, kterou lze nainstalovat bez nutnosti komplikovaných stavebních úprav. Systém se nastavuje a následně spravuje v přehledném rozhraní mobilní aplikace.

Ve větším bytovém domě a v menším kancelářském objektu najde uplatnění IMAporter Basic, která umožňuje centrální správu přes desktopový software.

Profesionální řešení do náročných podmínek

Sledování pohybu osob v rozlehlejších areálech vyžaduje sofistikované řešení. Pro variantu IMAporter Pro je to hračka. Díky možnosti integrace mnoha specializovaných modulů nejvyšší úrovně zabezpečení se hodí také do míst, ve kterých se pracuje s drahým vybavením nebo citlivými daty.

elektronické přístupové systémy

Elektronický přístupový systém je zároveň k mání také v on-line provedení jako IMAporter Cloud. Tato varianta se vyznačuje cenovou dostupností (uživatel nemusí investovat do hardwaru, funkce jsou dostupné na cloudu), a navíc šetří čas i starosti, protože se automaticky aktualizuje i zálohuje. Jako velmi praktický je jeví možnost přístupu zaměstnanců k informacím ohledně rozpisů směn, zbývající dovolené apod.

Pokud vás výhody elektronického přístupu zaujaly, přečtěte si o něm více na www.ima.cz.