Dejte si pozor při koupi ojetého vozu. Na co konkrétně si dát pozor?

Koupit si vlastní automobil, to je opravdu velký zlom, který jednoho dne přijde v životě člověka. Lidé si zkrátka chtějí kupovat vozy, aby se měli čím chlubit, ale hlavně aby měli čím jezdit do práce či z práce. V současné době se většina lidí obrací na menší autobazary, od kterých si chtějí koupit vůz. Jenže při kupování vozidla z bazaru si dejte pozor na několik důležitých věcí, a sice například na to, jestli nekupujeme časovanou bombu. Mnohé bazary totiž vozy odkupují v hrozném stavu, jen si je trochu poopraví, aby nějaký ten pátek vydržely, a poté se stane, že se vám vůz nenávratně porouchá, tudíž do něj musíte investovat další enormně vysokou sumu. A to ostatně nechcete nebo ano? 

Pokud si chcete koupit ojeté auto, je nutné hlavně prohlídka, neváhejte ani nad možností zkušební jízdy. Zejména u aut z druhé ruky si dejte pozor na to, co kupujete. Sice je to levnější alternativa vlastního vozu, ale na druhou má i ojetý vůz své nevýhody. Například si nemůžete vybrat prvky výbavy, stejně tak nemáte dlouhou záruku a taky nemáte jistotu, že všechno funguje tak, jak má. Sice je zde možnost první zkušební jízdy, ale ani při ní nepoznáte všechno.  

Pojďme si proto říct, jakých chyb se často dopouštíme a na co si dát při výběru ojetého vozu pozor.  

Musíte vědět, jaké auto chcete 

Málokdo ví, po jakém autě touží. Jenže každý zájemce o vůz by měl mít aspoň představu toho, jak by měl vůz vypadat nebo k jakým účelům bude sloužit. Budete jezdit často po dálnicích nebo ho máte spíše na krátké úseky? A jste rodina nebo jen jedinec, kdo v něm bude jezdit? To jsou důležité otázky, na které je nutné znát odpověď.  

Pokud budete jezdit ve čtyřech, poohlížejte se po autě se silnějším motorem. Pakliže budete vozit kočárek, je nutné mít větší kufr.  

Kupujte raději od majitele 

Při koupi ojetého vozidla raději kupte vozidlo od majitele, nikoli z bazaru. Je pravděpodobnější, že koupíte vůz v dobrém stavu, nikoli v takovém stavu, že se vám po pár chvílích rozpadne.