Novinky v iOS 14, o kterých byste měli vědět

Patříte k uživatelům zařízení s nakousnutým jablíčkem? Pak vás určitě už neminula aktualizace, kdy se původní operační systém proměnil na operační systém iOS 14. A jak už je zvykem, každá nová aktualizace operačního systému přináší nějaké novinky. Prozraďme si několik z nich. Jakožto uživatelé produktů s nakousnutým jablíčkem byste o nich měli vědět a měli byste je znát.  

Pokud však pravidelně sledujete dění v tomto světě, pak pro vás asi nebude nic novinkou. Jestliže jste se však o iOS a Apple v posledních měsících nezajímali, čtěte dál.  

Nové nastavení výchozích aplikací 

Jestliže se vám již aktualizoval operační systém a jestliže tedy váš telefon nebo jiné zařízení vlastní iOS 14, pak byste měli vědět, že došlo k vylepšení nastavení výchozích aplikací. Konkrétně se krapet změnilo nastavení pro e-maily a také pro prohlížení webových stránek. Ostatně na toto řada uživatelů dlouhou dobu čekala a konečně je to tady.  

Jednotlivé aplikace si můžete nastavit v Nastavení, poté v rubrice “Seznam aplikací”. Hravě si tak nastavíte výchozí aplikaci, kterou aktivně používáte.  

Odstranění stránek a aplikací z domovské stránky 

Změny jsme se mohli dočkat i u aplikací a stránek na domovské obrazovce. Co se týče odstraňování aplikací z domovské obrazovky, nyní nemusíte aplikaci mazat, ale můžete ji jednoduše skrýt. Je to možnost, kterou ocení každý, kdo aplikaci nechce mazat, protože se domnívá, že ji bude ještě jednoho dne potřebovat. Nová možnost se vám nabídne po podržení konkrétní aplikace.  

Ke změnám došlo i v případě odstranění stránek z domovské obrazovky, jak již bylo zmíněno. Změna je prakticky totožná s tou u aplikací čili nově je možné skrýt stránku s aplikacemi, kterou nepoužíváte a která vám překáží. Nemusíte tak stránku s aplikacemi mazat, stačí ji skrýt a ve chvíli, kdy ji zase budete potřebovat, ji hravě můžete zobrazit.