Chyby, kterých se dopouští nejeden obchodník s kryptoměnami

Do kryptoměn se stále ještě aktivně investuje, což je poněkud zarážející. Právě kryptoměny totiž dlouhodobě klesají a drobné výkyvy nejsou nic, co by stálo za zmínku. Každý investor má však na tuto investici zcela jiný názor. A i když je řada lidí proti, najdou se také ti, kteří jsou pro. A právě ti by se měli vyvarovat několika chyb. Nejen začínající obchodníci, respektive investoři do kryptoměn se dopouští špatných kroků, kteří mohou mít negativní dopad na jejich investování.  

Vůbec prvním zásadním špatným krokem nebo chybou, které se může investor či obchodník s kryptoměnami dopustit, je ztráta klíčů od své krypto-peněženky. Taková ztráta klíčů je nevratná a neexistuje žádný způsob obnovy klíčů či podobného. A i když je tato chyba opravdu do nebe volající, není to jediná chyba, které se lidé dopouští. 

Obchodujeme na pochybných burzách 

Jak již bylo zmíněno, kryptoměny jsou investice, která rozhodně není jako každá jiná. K obchodování s kryptoměnami bychom měli postupovat velice opatrně. V tomto případě patří víc než kdy jindy, abychom obchodovali na prověřené burze. Obchodování na pochybných burzách by se nám nemuselo vůbec vyplatit. Pamatujte na to, že burzám sdělujete veškeré své nejen osobní údaje, ale také jim dáváte vaše kryptoměny, ke kterým mají přístup. Nechcete se přece dostat do situace, kdy nebudete mít v krypto-peněžence ani jednu kryptoměnu a kdy navíc využijí vaše osobní informace pro vlastní prospěch.  

Pozor na neověřené peněženky 

S předcházejícím bodem se také pojí další bod, a sice používání neověřených peněženek. V tomto případě mluvíme prakticky o stejné situaci. I v tomto případě hrozí, že můžete přejít o veškeré své informace a kryptoměny, a to tak, že se nachytáte. Peněženky nevybírejte takzvaně “random” čili náhodně. Je důležité poptat se a nestahovat si tu první, na kterou narazíte v Google Play nebo v App Store.