Amazon ve válce proti Netflixu i HBO GO

Během koronavirové pandemie se zaznamenal výrazný nárůst streamovacích služeb. Lidé museli svůj čas trávit v pohodlí domova, což je dovedlo ke sledování filmů a seriálů. Přece jenom kina byla uzavřená a klasické programy zely nudou. Naštěstí nás spasil Netflix a HBO GO. Tyto streamovací služby nás doslova zásobovaly filmovými snímky, které jsme navíc mohli sledovat naprosto bez reklam. Právě díky zvýšenému zájmu o ně vzrostla hodnota obou společností. Je však otázkou, jestli se firmám bude dařit takto i nadále. Do boje se totiž přidal další adept na vítěze, a to Amazon se svým Video Prime.  

Prime Video od společnosti Amazon je v České republice v provozu poměrně dlouho. Ovšem o této streamovací službě se moc nemluví. Důvodem toho je především fakt, že obsah této streamovací služby nebyl pro české sledující příliš atraktivní. Jenže to se rozhodla společnost Amazon napravit.  

Filmy se převedou do češtiny 

Nedávno se dostala na světlo světa informace, že se Amazon snaží zefektivnit svou nabídku pro české sledující. Nabízí se otázka, jak toho chce dosáhnout? Odpověď je však poměrně jednoduchá a vlastně zcela logická. Rozhodl se své nabízené filmy nadabovat do češtiny.  

Podle všeho by měl mít u nás Amazon nasmlouvaná už čtyři dabingová studia, která se mají zaměřit na dabování filmů a seriálů z jeho nabídky. S dabingem prvních pořadů se mělo dostartovat už vloni v zimě.  

Budou nadabovány všechny snímky z nabídky? 

V souvislosti s touto informací se nabízí další otázka, a sice jestli budou nadabovány všechny snímky z nabídky či nikoliv. Nutno podotknout, že i když má Amazon nasmlouvaných poměrně hodně dabingových studií, nemusí to nutně znamenat, že dojde k nadabování všech snímků.  

Aktuálně se prý pracuje na novém dabingu pro film Borat 2 nebo The Man in the High Castle. Také by se měl nadabovat seriál natočen v České republice – Carnival Row.