Češi za techniku utrácí rádi, ale přesto mají zájem o repasované servery

Pokud jde o nákup výpočetní techniky, Češi (alespoň podle statistik) k největším šetřílkům rozhodně nepatří. Na druhou stranu však neholdují bezhlavému utrácení, a když není bezpodmínečně nutná investice do nového hardwaru, nebojí se ani starších kousků. V případě většího počtu serverů lze ušetřit nemalou částku, čehož jsou si moc dobře vědomy především menší a středně velké firmy. Pokud se na nákup serverů v nejbližší době také chystáte, rozhodně se seznamte s největšími výhodami repasovaných.

Kombinace nízké ceny a spolehlivosti je neodolatelná

Výpočetní technika má své stereotypy. Nový hardware velmi rychle klesá na ceně a jeho potenciál přitom využije jen hrstka uživatelů. Nabízí se proto otázka, proč zbytečně utrácet, když se naopak nabízí možnost, jak výrazně ulevit firemnímu rozpočtu.

Starší servery jsou na tom velmi dobře i z hlediska spolehlivosti. Ačkoliv jde o hardware, který byl několik let v provozu, je ve vynikajícím technickém stavu. Solidní bazar serverů veškeré zboží před prodejem důkladně zkontroluje, vyčistí a případně vymění vadné součástky za nové.

Jasná volba pro minimalisty

Pořizujete si jen to, co skutečně využijete a neradi plýtváte penězi za zbytečnosti? Repasovaná výpočetní technika bude vaší filosofii stoprocentně vyhovovat. A budete z ní mít dobrý pocit i v případě, že se snažíte neplýtvat přírodními zdroji. Jde přece o starší a nikoliv nové zboží!

servery

Vsaďte na správnou značku

Repasované servery jsou cenově dostupné a spolehlivé – v provozu vydrží po několik dalších let. Logickým předpokladem je výběr prověřeného hardwaru. K tomu nejlepšímu patří servery IBM, HP, Dell a Fujistsu. Najdete je například u jednoho z předních prodejců na czech-server.cz. E-shop provozuje společnost Aticom, která na českém trhu působí přes 10 let a nabízí zajímavé příplatkové služby (např. rozšířenou záruku Next Business Day na vybrané servery).