Elektromotorku je možné vytisknout i v 3D tiskárně. Stojí za ní Němci

Jak bude vypadat automobilový průmysl za několik let? To je otázka, kterou si pokládá nejeden z nás. O budoucnosti automobilového průmyslu se toho napovídalo už mnoho, nejreálnější variantou jsou létající auta, na kterých se mimochodem už pracuje. Nicméně co nás v budoucnu čeká také, jsou elektromotorky, které se tisknou na 3D tiskárně. I když to může znít jako zcela absurdní nápad, je to opravdu tak. Elektromotorky je možné vytisknout kompletně na zmiňované 3D tiskárně, na což přišli Němci, kteří se v minulých letech či měsících zabývali tím, jak vytvořit futuristickou motorku. A ono se jim to opravdu povedlo, kdo by to byl čekal.

Pomocí 3D tiskárny se dneska tiskne leccos. Jedná se o metodu, díky níž je možné vyrobit mnoho, mnoho produktů a výrobků. Ještě donedávna si lidé mysleli, že za pomocí 3D tisku je možné vyrobit jen a pouze malé doplňky nebo repliky. Až nyní se ukázalo, že je možné zřídit pomocí 3D tisku i dopravní prostředky, a to konkrétně elektromotorku.

Výroba díky 3D tiskárně BigRep

Velkoformátových 3D tiskáren je na trhu mnoho. V Berlíně velkoformátové 3D tiskárny prodává zejména firma zvaná BigRep, která ostatně stojí za vytištěním futuristické motorky budoucnosti. Motorka je založená na elektrickém pohonu, její jméno je NERO a jedná se o vůbec první motorku na světě, která je plně funkční a která je vytištěná na 3D tiskárně.

Tiskárna vytiskne opravdu takřka celou motorku, do rámu je integrována jen baterie a elektrické komponenty se na 3D tiskárně nevyrábí.

Jak se motorka tiskne v 3D tiskárně

Tiskárna se tiskne tak, že se postupně nanáší roztavený materiál v tenkých vrstvách. Tímto způsobem se tisknou například rámy motorky, ale také se takto tisknou i kosodélníkové ráfky, taktéž bezvduchové pneumatiky nebo vidlice či sedadlo elektromotorky. První elektromotorka byla vyrobena v temně černé barvě.