Nejbohatší Čech investoval. Přeplatil Billa Gatese. Do čeho investoval?

Zařadit se do žebříčku nejbohatších lidí světa, to chce pěknou dávku odvahy, vytrvalosti, trpělivosti a nápaditosti. To ostatně potvrdí drtivá většina miliardářů. Nebo se stačí stát bílým koněm, jakým je třeba Petr Kellner. I když o této domněnce lze polemizovat. Petr Kellner je dnes nejbohatším Čechem, který se dostal do žebříčku sta nejbohatších lidí světa. Jelikož ho ale mnozí lidé nikdy neviděli, dumá se nad tím, jestli se opravdu nejedná jen o bílého koně, kterého má pod svými křídly jiný člověk. Jenže dejme si ruku na srdce, poznali bychom miliardáře, pokud bychom se s ním setkali? Asi ne. Navíc Petr Kellner je známý tím, že má velmi nadanou dceru, která jezdí závodně na koních. A právě pro ni se rozhodl koupit koně, o kterého měl zájem i druhý nejbohatší muž světa Bill Gates.

Stejně jako zakladatel Microsoftu, tak i Petr Kellner měl zájem o závodního koně, kterého chtěl koupit své dceři, která profesionálně závodí v parkuru. Nejbohatší Čech se však pořádně plácnul přes kapsu. Přece jen se rozhodl přeplatit i Billa Gatese.

Kolik za koně zaplatil?

Jelikož přeplatit druhého nejbohatšího člověka nebylo snadné, Petr Kellner to dokázal. Dokázal přeplatit Billa Gatese a své dceři koupil dar v hodnotě 250 milionů korun. Za jednoho závodního koně tak zaplatil opravdu čtvrt miliardy korun.

O Petru Kellnerovi

Petr Kellner je známý díky své finanční a investiční skupině PPF, která se také velkou měrou podílela na jeho aktuálním bohatství a jmění. I když investoval do koně, tato koupě se zařadila k nejdražším nákupům za poslední léta, nesmíme mu to zazlívat. Jedná se přece o muže, který aktivně přispívá do vývoje léků proti rakovině a podobným stylem se podílí na tom, aby naše budoucnost byla opět trochu růžovější.

Jen pro zajímavost:  Na klisně, kterou Petr Kellner koupil své dceři, jezdila také bronzová medailistka a zároveň i parkurová ikona Laura Klaphake.