Česko se pustilo do výroby respirátorů. Pomáhají jim 3D tiskárny

S příchodem koronaviru do České republiky vypukla v mnoha městech nebo domácnostech panika. Lidé se začali obávat nákazy, začalo se velice aktivně šít, jelikož roušky jsou a budou potřeba. Mnohé švadlenky neustále zásobují nemocnice, jelikož moc dobře vědí, že to má zkrátka smysl. Kromě roušek se však potřebují také respirátory, kterých je taktéž nedostatek a které stále v České republice chybí. Výroba respirátorů se však také už spustila, a to konkrétně na 3D tiskárnách, které jsou rázem ku prospěchu celému státu.  

3D tiskárny jsou vymoženost, která se využívá především ve strojírenském průmyslu, ale nejen strojírenství má 3D tiskárny ve svém vlastnictví. Dokonce se dnes najdou i jedinci, kteří je mají doma. Ať už ale mluvíme o strojírenských firmách nebo o vlastnících pár domácích 3D tiskáren, všichni se najednou spojují proti hrozné nemoci a začínají se hromadně vyrábět nejen potřebné respirátory, ale také velice užitečné ochranné štíty.  

Ochranné štíty jsou skvělý pomocník, respirátory jsou ceněné 

Především se podporuje výroba ochranných štítů, což je podle mnoha odborníků opravdu potřebné řešení ochrany nejen zdravotnického personálu. Co se týče respirátorů, jedná se taky o zajímavý pokus, jak ochránit lidské zdraví, ale takový respirátor z 3D tiskáren nemusí být tím nejkvalitnějším produktem. Zejména když se použije klasický FFF 3D tisk, nejsou respirátory v tomto případě tou nejlepší volbou.  

Respirátory z 3D tiskáren neumí dokonale těsnit 

Podle odborníků je hlavní problém u respirátorů vyrobených na 3D tiskárně to, že neumí dokonale těsnit. A to je problém, jelikož si neustále dýcháme na obličej, což vede k množení se bakterií. I z toho důvodu je třeba respirátor vyrobený na 3D tiskárně pravidelně vyměňovat naprosto stejným způsobem jako klasickou roušku.