Drobní investoři se vrací ke kryptoměně

Na začátku roku se mluvilo o tom, že má dojít jisté zpomalení ekonomiky. To mělo zastrašit zejména všechny investory, kteří se měli schovat do ústraní a počkat na dobu, která bude pro investování přívětivější. Zejména ostřílení investoři se tím však nedali zastrašit. Jsou si moc dobře vědomi toho, že to, co se předvídá, často není pravdou a že často očekávání realita nenaplní. Letos se však odhady analytiků a odborníků trochu vyplnily. Ke zpomalení ekonomiky skutečně dochází, a to z důvodu aktuálně se šířícího koronaviru, kvůli kterému klesají nejen ceny ropy a akcie na burze, ale také oslabuje koruna a jiné měny. Je snad toto důvodem toho, že se drobní investoři vrací ke kryptoměně, na kterou se v posledních měsících zapomínalo? 

O kryptoměnách se mluvilo jedno léto, kdy se všichni snažili vytěžit si z kryptoměn co nejvíce. Jenže se později ukázalo, že to byla jenom jedna velká bublina na trhu, která samozřejmě praskla. Hodnoty kryptoměn začaly neustále kolísat a bohužel se spíše pohybovaly v červených číslech než v číslech zelených. Po několika dlouhých měsících se však ukazuje, že se drobní investoři opět začínají schylovat právě ke kryptoměně. Jaká znamená na to poukazují? 

Zvýšil se objem na Coinbase 

Podle odborníků se na pole kryptoměn vrací zejména drobní investoři, na což ostatně poukazuje zvýšení objemu na Coinbase. Na Coinbase se v minulém měsíci obchodovalo denně v průměru s 342 miliony dolarů. To je neuvěřitelný trojnásobek toho, s čím se obchodovalo během letošního ledna na stejné platformě.  

Poukazují na to i Google Trends 

Na to, že se začíná opět obchodovat s kryptoměnami, poukázal i sám Google a jeho trendy. Ty ostatně ukázaly, že se zvýšil zájem o všechno, co souvisí s kryptoměnami a kryptosvětem obecně. Zejména se lidé začínají informovat o digitálních aktivách.