Éra vesmírného turismu zahájena

Je to malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo. Přesně s těmito slovy se před několika lety Armstrong postavil na Měsíc. Ale tehdy se ani netušilo, co všechno člověk ještě dokáže. Sám Richard Branson se zařekl, že se jednoho dne podívá také do vesmíru, i když není astronautem. Před sedmnácti lety proto založil společnost Virgin Galactic a začal na svém snu pracoval. Ve svých skoro jedenasedmdesáti letech si svůj sen splnil a odstartoval tím éru, o které se nám v minulosti ani nesnilo.  

Chcete se dostat do vesmíru? 

Mezi námi se najde velké procento lidí, kteří prahnou po tom vidět planetu Zemi z krapet jiné perspektivy, a sice z vesmíru. Do kosmu se nyní díky Richardovi Bransonovi můžete dostat. Takový půldenní rychlovýlet však vyjde na pět milionů korun. Za neskutečný zážitek, který si může dopřát jen opravdu elita, to však stojí, nemyslíte? 

Richard Branson je vůbec prvním člověkem, kterému se podařilo zahájit éru vesmírného turismu. Od letošního července se tak na dovolenou budete moct vydat nejen k moři, ale rovnou do kosmu. Vyrobená raketa splnila svůj úkol a zároveň dopravila všechny pasažéry zpátky domů, do gravitace.  

Předběhli Jeffa Bezose 

K podobnému kroku se v červenci uchýlil i nejbohatší člověk planety, kterým je Jeff Bezos. Je však pravdou, že Richard Branson ho o pár dnů předběhl a významné prvenství si nakonec na své konto sám připsal.  

Jeho loď vystartovala ze země po čtvrté hodině středoevropského času a namířila do výšky rovnající se pětaosmdesáti kilometrům. Po zhasnutí motorů si čtveřice pasažérů mohla užívat nejen prostředí bez gravitace, ale také pohled na planetu Zemi z rovnou sedmnácti oken.   

Zážitek to byl jistě obrovský, vezmeme-li navíc v potaz to, že se jednalo o dohromady o čtvrtý let, s nímž se podařilo dosáhnout výšky blížící se hranici vesmíru.