iMessage jako zhouba Facebooku? Zuckerberg se bojí

Mark Zuckerberg rozhodně nepatří k lidem, kteří by byli optimističtí. Možná to tak dříve bylo, ale nyní dělá přešlap za přešlapem, což se projevuje na oblíbenosti Facebooku. V současné době musí čelit obrovské pokutě za svůj skandál s ukradenými daty, kvůli kterému opustilo Facebook nespočetné množství uživatelů. K tomu všemu se obává aplikace iMessage, což je podle něj největší konkurence jeho dosavadního Messengeru.

Messenger je v současné době sice stále hojně využívaný, ovšem kdo ví, jak tomu bude, až se ukáže jeho nové provedení, které má být inovativní. Nový Messenger má být podle všeho jednodušší, co se ovládání týče, po vzhledové stránce má být také zcela jiný. I když je možné, že nové provedení Messengeru zvýší zájem o tuto aplikaci, stále zde bude i Message, což je konkurence, z níž má i samotný Mark Zuckerberg pořádný respekt.

Mark Zuckerberg se v nedávné době nechal slyšet, že aplikace iMessage není podle něj jen konkurencí aplikace Messengeru, ale je to podle něj největší konkurent vůbec.

Silná konkurence ospravedlňuje výnosy za třetí čtvrtletí

Možná nebyly výnosy společnosti Facebook tak velké, jako se očekávaly, když Mark Zuckerberg přišel s prohlášením, že sociální platforma iMessage je největší konkurencí. Podle všeho generální ředitel společnosti Facebook uznal, že iMessage je v současné době lepší, což si uvědomují i samotní uživatelé, kteří na území Spojených států amerických využívají více právě iMessage než aplikace společnosti Facebook.

Nemůžeme se však divit tomu, že se právě ve Spojených státech aplikace iMessage hojně využívá. Zde jsou totiž prodeje iPhonů nejvyšší.

USA jako priorita

Ovšem ještě donedávna i samotná společnosti Facebook nejvíce těžila právě ze Spojených států, ale najednou se tržby rapidně snížily, což poukazuje na fakt, že lidé začali ještě více investovat do oblíbených produktů společnosti Apple.