Máte auto připraveno na zimní období?

Každý řidič si jistě vybaví, že zima = zimní pneumatiky, ale to není jediná možná příprava na zimu. Pokud se rozhodnete investovat do automobilu, musíte počítat s tím, že budete následovně investovat i do dalších potřebných věcí, jako jsou autodoplňky. Mnozí lidé jsou toho názoru, že autodoplňky jsou kosmetickou záležitostí, ale opak je pravdou. Autodoplňky mají zejména ochrannou funkci, což musí mít všichni majitelé vozů na paměti. Při případném výběru autodoplňků tedy volte jen ty, které mají ochrannou funkci.

Každý model vozu má na trhu své autodoplňky. Automobily značky Kia mají své doplňky, automobilky značky Audi mají své doplňky, dokonce i vozy Toyota či Hyundai mají autodoplňky, které přesně padnou do konkrétních modelů a typů vozidel. Při výběru se tedy soustřeďte nejen na ochrannou funkci, ale také se zaměřte na to, abyste koupili autodoplňky vyhovující vašemu automobilu či patřící do vašeho automobilu.

Abyste se nemuseli probírat širokou nabídkou autodoplňků, doporučujeme několik konkrétních, které se pyšní ochrannou funkcí.

Vany do kufru

Jestliže často převážíte těžký nebo ostrý náklad, doporučujeme investovat do van do kufru. Jedná se o autodoplněk, který ochrání zavazadlový prostor před poškozením, jež je způsobeno zejména při převážení těžkého či ostrého nákladu. Vany zajistí ochranu před sypkým materiálem, před probodnutím převáženým nákladem nebo ochrání zavazadlový prostor před tekutým materiálem, který by se při cestě vylil.

Vany do kufru je možné koupit ve dvou provedeních, a sice v gumové verzi a v plastové. Gumové vany do kufru zajišťují stabilitu převáženému nákladu, plastové vany do kufru mají vyvýšené okraje, což přijde vhod při vysypání nebo vylití převáženého nákladu.

Autokoberce

I podlaha vozidla musí být chráněna. Proto investujte do vkusných autokoberců, které mimochodem navíc zútulňují interiér vozidla. Autokoberce je možné zakoupit v gumové či textilní verzi, gumové koberce jsou však do nadcházejícího zimního období vhodnější, jelikož se do nich nenasákne voda, tudíž neplesniví a následně nezapáchají.

Zimní clony

Zimní clony se snadno namontují a nemusíte mít obavy ani ze silné zimy nebo hustého sněžení a navíc zabraňují nečistotám. Zimní clona zkrátí dobu zahřívání motoru a budete mít dříve teplo v autě.