Ani Instagram není bezpečný. Uživatelské účty byly napadeny

Sociální sítě jsou hitem posledních let. Díky sociálním sítím vyděláváme, díky nim se přátelíme s lidmi, kteří jsou vzdáleni několik mil. Ještě donedávna se tvrdilo, že jsou takébezpečné, že s našimi osobními údaji disponují s rozvahou a že je nepůjčují nikomu, koho nemají ani zajímat. Jenže to už dávno neplatí. Před několika měsíci se Facebook potýkal s nepříjemnostmi týkající se ukradených dat z Facebooku, nyní se jeho další společnost Instagram, která je také sociální sítí, potýká také s ukradenými, lépe řečeno napadenými účty uživatelů. Kdo ví, jestli je to jen shoda náhod, jestli se náhodou někdo nechce dostat k uživatelským údajům, nebo je to krok samotného Facebooku, který s daty obchoduje, jak se nedávno ukázalo.

Už dávno nejsou sociální sítě tak bezpečné, jako tomu bylo kdysi. V současné době jsou jednotlivé účty uživatelů neustále napadány, osobní informace jsou kradeny. Nemůžeme se divit stále klesajícím počtům uživatelů a ještě rychleji klesajícím akcií společnosti. Je to dopad, s nímž musely společnosti počítat.

Jak to však bylo s napadenými účty uživatelů?

Že by za to mohlo Rusko?

Přejděme však k jádru věci. V nedávné době se dostalo na povrch to, že účty uživatelů na Instagramu byly napadeny a následně zablokovány. Z dostupných informací je zřejmé, že v tom má nesjpíše prsty Rusko, protože řada případů směřuje na ruské odkazy. Podle všeho však není napadených účtů více než kdy jindy, jenže jelikož se napadnutí přisuzuje Rusku, je o tom najednou více řeč.

Jak napadení probíhalo?

Samozřejmě se najdou i informace říkající, že napadených účtů přibylo, ovšem jak se nyní zjistí, kde je pravda? To, co se ví stoprocentně, je, jak byly účty napadány, co se dělo a k jakým změnám došlo. Podle výpovědí napadených uživatelů došlo ke změně údajů o účtu, následovně byla změněna i e-mailová adresa a také došlo ke změně telefonního čísla, díky čemuž není možné vrátit uživatelský účet zpět.