Jak zrychlit MacBook. Stop dlouhému čekání a zadrhávajícímu se systému

Uživatelů a majitelů MacBooků čili notebooků typických svým logem nakousnutého jablka je stále více. A nemůžeme se tomu divit. S rostoucím počtem uživatelů iPhonů roste logicky také počet těch, kteří nedají dopustit na notebook z dílny stejné společnosti. Výhodou toho, když si koupíte tu i onu inovaci je předně to, že jsou vzájemně skvěle propojeny. A i když jste zprvu používáním tohoto počítače naprosto nadšení, i on vás může nemile překvapit tím, když se začne zadrhávat nebo když budete dlouho čekat na jeho odezvu. Naštěstí stejně, jako existuje kupa rad a tipů na zrychlení klasického počítače, existuje i řada tipů, jak zrychlit MacBook. 

Začněte s čištěním plochy 

Že máte doma také pomalý Mac? S jeho pomalostí je možné zatočit, a to tak, když si vyčistíte plochu počítače. Nejen, že se esteticky naprosto promění, ale také se tím krásně zrychlí. Navíc si konečně uděláte pořádek v tom, co v počítači máte a co naopak nemáte. 

Pokud toho máte na ploše hodně, možná se vám do toho nechce. Jenže pravdou je, že plochu nemusíte čistit soubor po souboru manuálně. Existuje vestavěná utility Sada, kterou stačí jenom aktivovat a s čištěním vám ihned pomůže.  

Žádné spouštění aplikací hned po startu počítače 

Mnohým lidem po startu počítače automaticky vyskakují aplikace, které se běžně často nepoužívají, ale v počítači nainstalované zkrátka jsou. Člověk nad tím mávne rukou, jen zmáčkne křížek a jsou fuč. Jenže právě toto může stát za pomalým tempem vašeho Macu. Pakliže se tomu chcete vyvarovat, je dobré v nastavení vypnout tuto funkci.  

Stáhněte si aplikaci na zrychlení Macu 

I když to zní jako jeden velký paradox, se zrychlením MacBooku vám skutečně může pomoct aplikace, kterou si stačí stáhnout do svého počítače. Ne, opravdu si z vás neděláme legraci. Jedná se o program CleanMyMac X, který se mnoha uživatelům velmi osvědčil.