Jednoho dne se bude vyrábět plně recyklovatelný iPhone

Pokud se zajímáte o aktuální dění, moc dobře víte, že v současné době se všechno točí kolem životního prostředí a toho, jak to bude za pár let vypadat či jak v jakém bude planeta stavu. Lidé se nyní učí například nepoužívat zbytečně mnoho plastů, které škodí nejen životnímu prostředí, ale škodí hlavně oceánům, v nichž umírají mořští živočichové právě kvůli tomu, že jim plasty znemožní žít. Samozřejmě kampaň #neplastuj není jedinou kampaní určenou na záchranu světa a životního prostředí. Naopak je to jen jedna z mála, ovšem tato má na rozdíl od jiných opravdu obrovský dopad na současný svět. Plasty totiž pomalu ale jistě mizí z restaurací nebo rychlých občerstvení, začínají se používat třeba kovová brčka případně papírové krabice.  

Kromě nepoužívání plastů se lidé zaměřují také na to, aby třídili odpad a recyklovali, co recyklovat jde. Dokonce mnohé světové značky se nechaly slyšet, že začnou vyrábět plně recyklovatelné produkty, které tak budou v kompetenci se životním prostředím. Například firma Adidas se nechala nedávno slyšet, že přijdou brzy do prodeje plně recyklovatelné tenisky, z nichž se po obnošení budou moct vyrobit další plně recyklovatelné tenisky. Ani společnost Apple nezaostává a nechala se slyšet, že jednoho dne bude existovat i plně recyklovatelný iPhone.  

Apple umí překvapit 

O společnosti Apple se moc dobře ví, že umí překvapit. O tom není pochyb ani sporu. Apple v nedávné době podle všeho otevřel a rozjel výzkumnou laboratoř, kde se má rozvíjet technologie recyklace. To právě slibuje, že jednoho dne budeme moct mít plně recyklovatelný iPhone, který půjde ruku v ruce s čistým životním prostředím.  

Recyklujte svůj iPhone i vy 

V současné době je navíc možné iPhony, které třeba už nefungují, odevzdat na konkrétní místa s tím, že je chcete recyklovat. IPhony budou speciální robotkou skutečně rozebrány, aby se použily na něco jiného.