Nahraďte aplikaci WhatsApp bezpečnější alternativou. Jakou?

Ve svém mobilním telefonu máme staženo nespočetně mnoho mobilních aplikací, které buď denně využíváme, nebo které využíváme alespoň jednou za čas. K nejvyužívanějším aplikacím patří především aplikace vztahující se na sociální sítě, tudíž k nejatraktivnějším aplikacím patří především WhatsApp nebo Facebook. Ostatně obě aplikace spadají pod křídla jedné společnosti, která se řadí k největším americkým gigantům. Podívejme se však na aplikaci WhatsApp a její alternativy.  

Jak jistě víte, aplikace spadající pod křídla společnosti Facebook, se neřadí zrovna k nejvíce bezpečným aplikacím světa. Právě naopak – jedná se o poměrně nebezpečné aplikace, které rády obchodují s daty svých uživatelů. Každý průšvih, který se dostane na povrch, se týká buď sociální sítě Facebook, nebo jiné aplikace, která spadá pod stejnojmennou společnost. Kdyby takových průšvihů bylo pár, člověk nad tím mávne rukou, ale je jich víc než dost.  

Proto vám přinášíme bezpečnější alternativy aplikace WhatsApp, které si raději stáhněte do telefonu, pokud ji využíváte.  

Viber 

Jednou takovou aplikací je aplikace Viber, která v sobě ukrývá rovnou několik zajímavých funkcí. Například v sobě zahrnuje skupinový chat, také okamžité hlasové nebo video zprávy a samozřejmě stovky tisíc grafů a animovaných nálepek, které se v konverzacích staly tak populárními. Dokonce si je možné nainstalovat i různá rozšíření chatu, díky kterým budete moct sdílet hudbu či polohu.  

GroupMe 

K dalším alternativám oblíbené, leč nebezpečné aplikace WhatsApp je také aplikace GroupMe. Jedná se o službu, která poskytuje skupinové zprávy, a to napříč nejrůznějšími platformami. Aktuálně je aplikace nebo spíše služba ve vlastnictví společnosti Skype čili ve vlastnictví společnosti Microsoft. Kromě zaměření na skupinový chat přináší GroupMe několik zábavných funkcí, které jistě oceníte.