Jak začít nakupovat akcie na akciovém trhu

Rozhodli jste se peníze, které máte naspořené stranou, investovat? V takovém případě jistě přemýšlíte, do čeho konkrétního je máte vložit. V současné době jsou atraktivní zejména akcie, a to především proto, že slibují vysoké zvýhodnění. Je však pravdou, že akcie jsou poměrně riskantní, a tak nejsou vhodné pro úplné začátečníky.  

Pokud jste se rozhodli přes jisté riziko investovat do akcií, nabízí se otázka, jak na to, jak vlastně do akcií investovat. S tím jsme se rozhodli pomoct.  

Nakupovat můžete přímo 

Jednou z možností, jak nakupovat akcie, je nakupovat je přímo do společnosti, která je nabízí. Při kupování akcií na přímo však buďte opatrní a zjistěte si dopředu všechny důležité informace o firmě, u níž chcete akcie koupit. Zajímejte se o poslední měsíce, jestli firma prosperuje a jestli má potenciál i do budoucna. Také si zjistěte, jestli se s odkupem akcií nepojí nějaké poplatky, a pokud ano, tak jaké.  

Nakupování přes internetového makléře 

Nakupovat můžete akcie také přes internetového makléře. V současné době najdete na internetu celou řadu seznamů, které jsou plné makléřů, jež vám mohou při nákupu akcií pomoct. Pokud se rozhodnete pro tento krok, porovnávejte si jednotlivé nabídky, na které narazíte. Je to podobné jako s výběrem vhodné půjčky – i v tomto případě se jednotlivé nabídky liší poplatky, sazbami nebo podobnými věcmi.  

Nakupování přes klasického makléře 

Pokud nevěříte internetovým makléřům, které nevidíte tváří v tvář, měli byste požádat to pomoc klasického makléře. Je však třeba konstatovat, že ti si budou na rozdíl od zmiňovaných internetových makléřů investovat daleko vyšší poplatky za poradenství, které poskytnou. A druhou stranu vám nabídnou více způsobů o tom, jak vyhledávat informace o akciích nebo společnostech, které akcie nabízí, a podobně.