Psí roboti se brzy dostanou do prodeje, mají utáhnout i nákladní vůz

Neustále se hovoří o tom, že za chvilku za nás budou dělat všechno roboti a stroje. Bohužel je to informace, která je pravdivá. Lidé si však mysleli, že robotizace k nám přijde později, ne nyní. Zaměstnanecká krize mnohé zaměstnavatele nutí k tomu, aby místo lidí zaměstnávali stroje, které odvádí práci rychleji. Jelikož firmy nemají, kým obsadit volné pracovní pozice, přesto nechtějí narušit chod firmy, stroje a roboti jsou hojně nakupováni a lidé brzy budou hojně propouštěni. Samozřejmě ne všechny firmy do strojů investují, pořád je to drahá záležitost. Kromě strojů se však brzy bude moct investovat i do psích robotů, kteří by měli utáhnout i nákladní vůz.  

Člověk by si řekl, že do podniků se budou kupovat stroje, které budou muset lidi ovládat nebo případně je instalovat či zprovozňovat. Nikdo by si pravděpodobně nepomyslel, že se bude investovat do psích robotů, kteří budou moct sami unést i nákladní automobil.  

Za psími roboty stojí firma Boston Dynamics, která zanedlouho spustí prodej psích robotů, na nichž se v uplynulých letech pracovalo. Boston Dynamics je dnes firma, která je jednou z nejznámějších společností, jež pracují na vývoji konstrukčně a pohybově perfektních strojů čerpajících inspiraci u lidí i zvířat.  

Přichází nový SpotMini 

Firma se v nedávné době představila se svým posledním vynálezem, a sice s malým čtyřnohým robotem o výšce většího psa, kterého nazvala SpotMini. Tento robotický pejsek se má pohodlně vejít jak do kanceláře, tak do domu. Váží zhruba čtrnáct kilogramů a vydrží až devadesát minut (to se odvíjí od činnosti, jakou má vykonávat). Robotický pejsek umí uchopit a následně přesunout nejrůznější předměty. Využívá k tomu své končetiny a také senzory a systém snímání polohy.  

Roboti pro průmyslové využití 

Zatím se neví, jestli tento pejsek bude určen pro prodej ke koncovým zákazníkům, ale je pravděpodobné, že se rozjede spolupráce s firmami a roboti tak budou sloužit pro průmyslové využití.