Rychlodobíjecí vůz budoucnosti. Jaký to bude?

Co nás čeká letos ve světě automobilů? Drtivá většina lidí je přesvědčená o tom, že letošní rok pro nás bude zásadní, tedy zejména bude zásadní pro elektromobily. Nejen, že se u nás pravděpodobně rozšíří modely značky Tesla, konkrétně Model 3, který je konečně dostupný pro běžné smrtelníky, ale také se mají rozšířit i zaběhnuté vozy automobilky Volkswagen či BMW. Mezi elektromobily také najdeme i elektrické Porsche Taycan – a právě tento vůz je považován za rychlodobíjecí vůz budoucnosti. Má se totiž dobíjet opravdu velmi rychle, na sto kilometrů dojezdu mu budou stačit pouze čtyři minuty.  

Jak již bylo zmíněno, letošní rok bude zásadní pro elektromobily. Mnohé automobilky začnou své prvotní elektromobily teprve přinášet na trh, jiné se mají jen rozšířit. Například Porsche chystá svůj vůbec první čistý elektromobil, který plánuje uvést na trh během konce letošního roku. I když si na nový vůz Porsche Taycan ještě chvilku počkáme, bude se jednat o opravdový elektrický vůz budoucnosti. Automobilka si s ním totiž rapidně pohraje, plánuje ho zavést jako rychlonabíjecí.  To však není jediné, čím se tento vůz bude lišit od své konkurence.  

Na Porsche Taycan se těší nejeden člověk 

I když vůz ještě nemá svou konečnou podobu, už nyní má velkou škálu fanoušků. Těší se na něj opravdu mnoho, mnoho lidí, o tom svědčí také fakt, že produkce Taycanu byla vyprodaná zhruba rok dopředu, a to díky vlastníkům elektromobilů, kteří touží po automobilu značky s kvalitním interiérem.  

Podle odhadů by se měla roční produkce vozu pohybovat kolem čtyřiceti tisíc kusů, což by bylo rekordní.  

Zajímavosti o vozidle 

Nejzajímavější je zmiňovaný fakt, že se bude jednat o rychlodobíjecí vůz. Na stokilometrový dojezd mu budou stačit pouze čtyři minuty dobíjení. Rychlodobíjení bude umožnění díky 800voltové baterii.