Seznamte se s nejdražšími auty světa. Bude jedno i ve vaší garáži?

Přemýšlíte nad tím, že si koupíte nový automobil? Pak nad tím dlouho neváhejte, mít automobil, to je velmi praktické. Samozřejmě pokud žijete ve městě, jako je třeba Praha, jezdit autem ve městě může být někdy pěkně bláznivé a zdlouhavé. Jsou však chvíle, kdy auto je zcela nepostradatelné. V případě, že tedy uvažujete nad koupí vozidla, co třeba si koupit jedno z těch, které se řadí dlouhodobě k nejdražším?  

Každý muž má v mysli své vytoužené vozidlo, které si jednoho dne chce zakoupit. Pánové si na takový vůz dokážou šetřit i několik let, aby si ho mohli koupit. Pokud se však rozhodnou koupit si jeden z nejdražších vozů světa, mohou si šetřit možná i celý život. Ceny, za něž si lze pořídit jedno z nejdražších vozidel světa, jsou totiž naprosto přemrštěné a obrovské.  

Pojďme si zmínit několik automobilů, které nepořídíte za méně než milion korun.  

Ferrari LaFerrari Aperta 

Jedním z nejdražších automobilů vůbec je automobil Ferrari LaFerrari Aperta. Jedná se o poměrně známé vozidlo, které má tak výkonné pohonné jednotky jako Mazzanti. Jedná se o hybridní automobil, který pod kapotou ukrývá dvanáctiválcový motor s výkonem až osm set koní. Dalších 163 koní přidává elektromotor. Aktuálně tento vůz vyjde na milion a půl dolarů.  

Ferrari F60 America 

Obecně vozy automobilky Ferrari se řadí k těm nejdražším vozidlům na světě. Například vůz Ferrari F60 America vyjde na dva a půl miliony korun. Opět vůz pod kapotou schovává dvanáctiválcový motor s 740 koňmi. Vůz má rozhodně sběratelský potenciál a vyjde na dva a půl milionu dolarů.  

Lykan Hypersport 

Abychom však nezůstávali jen u vozů značky Ferrari, zmiňme si i trochu odlišný vůz, konkrétně Lykan Hypersport, který vyjde na tři a půl milionu dolarů. Jedná se o nádherný vůz, který se proslavil díky filmu Rychle a zběsile 7, kde si zahrál svou roli.