Tesla Model 3 se ukázal světu!

Tesla se řadí aktuálně k velice skvělé značce, která vyrábí chytré automobily. S elektrickými vozy se jí v poslední době ale nedaří, tedy až na jeden vůz, který se nedávno ukázal světu. Jedná se o Model 3, který aktuálně sjel z výrobní linky v továrně ve Fremontu, odkud vyjel první sériový vůz. Ovšem pokud jste si mysleli, že už ho někdo koupil, pak se pletete. K zákazníkovi totiž ani zdaleka neputuje.

Elon Musk – zakladatel a generální ředitel této automobilky – jede zatím podle plánu. Měl v plánu rozjet ve zkušebním provozu jakousi sériovou výrobu tohoto vozu dokonce v červenci, což se mu povedlo. Konečně tak informovat i o tom, že tento vůz už jel z výrobní linky a míří ke svému prvnímu vlastníkovi. Není to však zákazník. Míří nejdříve k důkladné inspekci, proto se ještě ani zdaleka netuší, jestli se tento vůz někdy bude promenádovat na prodejních linkách či nikoliv. Vše záleží na výsledcích této inspekce.

Kdo ho měl původně dostat?

Tento první model měl původně dostat člen představenstva Ira Ehrenpreis. Tento totiž jako první zaplatil zálohu za tento vůz. Svého práva na tento vůz se ale vzdal a rozhodl se tento vůz darovat šéfovi celé této automobilky, a to Muskovi, který akorát oslavil své šestačtyřicáté narozeniny. Jako dárek je to teda super! Podle všeho tak Ehrenpreis dostane druhý kousek, který bude vyroben po této důkladné inspekci.

Další vyrobené kousky pak budou určené pro zaměstnance této automobilky, aby totiž mohly být lehce odhaleny možné nesrovnalosti nebo nedokonalosti, které se tedy ještě mohou spravit, než se auto dostane na prodejní linku. Do konce července se ale plánuje vyrobit ještě třicet takových aut, které chce Musk zrovna darovat běžným zákazníkům. Během srpna má přibýt ještě další stovka těchto vozů. Co se týče dalšího měsíce, tedy září, výroba se má rozjet už na plné obrátky a plánuje se výroba zhruba patnácti set kusů, které dostanou taktéž běžní zákazníci.