Víte, jak správně umýt automobil?

Po dlouhé zimě je čas na umývání automobilu. Mnozí lidé volí alternativu umytí vozu v myčce aut, ale od pojmem “mytí aut” se toho skrývá mnohem víc, než jen nějaká automyčka ležící ve vašem okolí. I v takové myčce vám mohou automobil umýt špatně, a ještě si vezmou přehnanou sumu za špatně umytí automobil. Doporučujeme si vůz umýt sami, není to tak těžké, i když je pravdou, že musíte dodržovat několik striktních zásad. Vaším cílem bude hlavně to, abyste nepoškrábali lak. A to je bohužel někdy velmi obtížné dodržet.  

Mnozí lidé jsou při umývání auta velmi neopatrní a až bezohlední. Umývají auto tak, že lak poškrábou, ovšem oni si to uvědomí až ve chvíli, kdy je automobil na přímém slunci. Jen tak si lze všimnout tenoučkých vlasových škrábanců, které se často způsobují právě při nešetrném umývání nebo případně při ručním mytí.  

Tipy pro ty, kteří umývají automobil ručně 

V případě, že se chcete pustit do umývání automobilu, je nutné být opravdu opatrným. Před umýváním automobilu byste měli sundat všechny hodinky, prsteny a cokoli, co by mohlo přijít s automobilem do kontaktu a mohlo by ho poškrábat či jinak poškodit. Dokonce je důležité, abyste na sobě měli vhodné oblečení, jež by mělo být měkké a bez jakýchkoli zipů (dnes jsou oblíbené mikiny se zipy, ty proto raději nechte doma). Stejně tak si neoblékejte nic se cvočky nebo nemějte pásek se sponou, která by mohla přijít při umývání vozu do kontaktu s automobilem.  

Jak auto umýt? 

Když se pustíte do umývání vozidla, je nutné nejdříve očistit auto tlakovou vodou s mikropráškem, poté opláchněte všechny záhyby vozidla, nezapomeňte na podvozky a na podběhy. Taktéž nezapomeňte na otvory kol a auto pořádně očistěte i zespoda. Toto bezkontaktní mytí stačí, když vůz není moc špinavý. V opačném případě je třeba začít vůz umývat vodou s autošamponem.