Co je to Dash a proč do toho investovat?

Ve světě kryptoměn se můžete setkat s kryptoměnou zvanou Dash. Možná se však ptáte, co to vlastně je, co je to Dash? Při vstupu do světa kryptoměn většina lidí ví, že existuje nějaký Bitcoin a že brzy bude existovat kryptoměna Facebooku zvaná Libra. Jenže o kryptoměně Dash nikdo neví, přesto je to komunitní kryptoměna, do které se také může investovat.  

Dash je open source komunitní kryptoměna, která funguje už pět let, tedy od roku 2014. Z počátku se této kryptoměně říkalo XCoin, ale po roce fungování došlo ke změně názvu. Dash je dnes snadno použitelnou a soběstačně financovanou kryptoměnovou sítí, jedná se spíše o autonomní organizaci, která má být testována Sybilem. O kryptoměně jako takové tedy moc mluvit nemůžeme.  

Ostatně na rozdíl od Bitcoinu, který má jen jednoúrovňovou síť, Dash působí na vícero úrovních. První úroveň se skládá z těžařů, druhá úroveň se skládá z Master Nodů.  

Vyplatí se investovat do Dash? 

Co však většinu lidí zajímá, je to, jestli se do Dash skutečně vyplatí investovat nebo jestli se do této kryptoměny investovat nevyplatí. My jsme rozhodně pro. Jedná se o oblíbený projekt kryptoměny, má skvělou obchodní strukturu. Navíc jako bonus je Dash velice bezpečný, tudíž je to investice vhodná pro začínající investory.  

Další výhodou Dash je rozhodně rychlost a to, že platforma nabízí unikátní škálovatelné funkce. Podle posledních údajů je denní obrat Dash zhruba 174 milionů USD, jeho denní obrat se však každým dnem zvyšuje, což je jen důkazem neustále rostoucí popularity.  

Jaká je cena žetonu Dash? 

I když se cena žetonů neustále mění, z posledních údajů vyplývá, že cena žetonu se pohybuje kolem 245 USD. Tržní limit Dash je opět podle posledních údajů ve výši dvou miliard USD. 

Svět kryptoměn tedy není jenom o Bitcoinu, ale také o kupě jiných kryptoměn, do nichž můžete investovat.