Ford investuje, a to do amerického startupu!

I když není v automobilkách hodně zaměstnanců, přesto většina značek automobilů vykazuje své zisky. Mnoho automobilek se dokonce své zisky rozhodly zvýhodnit, proto začaly investovat. Jedním takovým příkladem je i automobilka Ford, která se společně s dalšími pěti investory rozhodla dát se do světa investicí a rozhodli se tak společně investovat do amerického (konkrétně kalifornského) startupu Civil Maps. Tato novinka ve světě startupu se zaměřuje na vývoj trojrozměrných map, které jsou určeny pro autonomní vozidla.

Autonomní vozidla jsou obecně jakousi investicí do budoucna, která se podle předpokladů má vydařit. Už nyní všechny značky automobilek pracují na svých autonomních vozech, v nichž se vidí velice slibná budoucnost v tomto světě. Dokonce je dáno, že do pěti let se nebudou vyrábět jiné, než hybridní a autonomní vozy.

Kolik se rozhodli investovat?

Jelikož je o významné budoucnosti autonomních vozidel přesvědčena nejen sama automobilka Ford, ale také i ostatní investoři, do tohoto velice slibného startupu se rozhodli dohromady investovat šest celá šest milionů dolarů. Jedná se tak v přepočtu o sto šedesát jedna milionu korun, což není zrovna málo!

Mezi další společnosti, které se rozhodly do tohoto mapového startupu investovat, se řadí například společnost Motus Ventures, dále také Wicklow Capital, StarX Standford a taky AME Cloud Ventures. Investoval také spoluzakladatel Yahoo. Tato investice ale rozhodně nebude marná, protože společnost s tímto startupem už dnes zaměstnává šestnáct zaměstnanců. Společnost se tedy pokouší modelovat podle senzorů, jež jsou rozmístěny na autonomním voze, okolní krajinu, díky čemuž tak vytváří trojrozměrnou mapu okolí. Díky tomu se tak bude auto lehce samostatně pohybovat a řidič nemusí ani kývnout palcem. Navíc díky senzorům na vozidlech je tak Civil Maps mnohem úspornější.