Rekordní tržby i v Budvaru, úspěch to ale není

V poslední době se většina společností shodne na tom, že pro jejich podnikání není dostatečně přívětivá situace. Lidé totiž nejsou. Není to však důvod jenom toho, že není dostatek zaměstnanců, ale je to také důsledek toho, že společnosti se zrovna nechtějí rozdávat a nechtějí zaplatit tolik, kolik by měli. Existují však takové společnosti, které si svých zaměstnanců opravdu váží, a tak si je chtějí udržet zuby nehty. Není pak divu, že se zrovna takovým společnostem poměrně daří. Jednou takovou společností je i například Budějovický Budvar, který má za sebou relativně úspěšný půl rok, kdy se mu zvýšily tržby.

Budějovický Budvar je poměrně známou českou společností, která se aktuálně může pyšnit rekordními zisky. Díky tomu, že se během loňského roku zvýšily tržby o necelá tři procenta, vystoupily jejich tržby na rekordních dva a půl miliard korun. Zaměstnavatelé a majitelé podniku se ovšem neradují, protože jejich hrubé zisky poklesly, a to konkrétně o necelá čtyři procenta. Podnik se tak dostal na tři sta třicet sedm milionu korun.

Co ovlivnilo klesající zisk?

Za klesajícím ziskem může být hned několik faktorů. Mezi nejvěrnější vysvětlení se řadí hlavně devizové kurzy. Jedná se hlavně o posílení koruny proti libře. I přes tento mírný pokles zisku se však loňský rok řadí k těm nejúspěšnějším rokům v celé historii Budějovického Budvaru.

Tento známý český pivovar je jedním z nejvýznamnějších českých exportérů piva – celkový loňský vývoz byl větší než pětina celkového vývozu českého piva. Není se čemu divit, že když jsou takové úspěchy, pak chce pivovar investovat. Konkrétně loni investoval celkových čtyři sta milionů korun. Do roku 2019 by tak měla být postavena dokonce už třetí stáčecí linka. Díky té by se tak měla rozšířit celková kapacita lahvového piva. O tři roky později pak chce tato skvělá pivařská společnost investovat ještě – a to konkrétně do výrobní technologie a logistiky. Investice se však už vůbec nebude pohybovat v řádech milionů, ale už vyšplhá do výší dvou miliard.