Tesla šlape na paty nejhodnotnější automobilce světa

O automobilce Tesla toho bylo v uplynulých letech napsáno opravdu hodně. Přece jen se jedná o automobilku elektrických vozidel, která ještě před lety neměla konkurenci. Elon Musk, zakladatel automobilky, to však s cenou v prvních letech přestřelil tak, že lidé neměli o jeho inovativní, leč bohužel velice drahé vozy zájem. I proto se ostatně musel snažit sebevíc každý rok, aby jeho automobilka přežila. Dokonce její ztráty mnohdy doplácel ze svého, jenom aby automobilka vešla do nového roku.  

V každém případě se jeho snaha vyplatila. Automobilka Tesla se konečně po letech těší obrovskému zisku. Dokonce lze říct, že vůbec poprvé překonala hranici 100 miliard dolarů. Možná si říkáte, že za to může nedávno odhalená novinka z dílny automobilky Tesla, která je cenově dostupnější, ale bohužel to tím není. Kdyby se hodnota automobilky stanovovala podle prodaných vozidel, bohužel by to s Teslou nevypadalo stále nejlépe. Za jejím ziskovým obdobím stojí ceny akcií, které v posledních týdnech raketově rostou.  

Tesla jako druhá nejhodnotnější automobilka světa 

Díky nedávnému vzrůstu akcií se Tesla těší označení “druhá nejhodnotnější automobilka světa”. Jak jsme zmínili, poprvé za dobu své existence překonala hranici 100 miliard dolarů a s hodnotou svého majetku odhadnutého na 104 miliard dolarů se druhé pozice bude pravděpodobně držet zuby, nehty.  

Překonala dokonce i automobilku Wolkswagen, která se do té doby ohřívala na druhé příčce žebříčku nejhodnotnějších automobilů světa.  

Tesla udělala obrovský krok 

Automobilka Tesla za poslední roky prošla snad vším a lze říct, že udělala obrovský krok. Přece jen před dvěma lety se stěží udržovala mezi první dvacítkou nejhodnotnějších automobilek, ale nyní – nyní má našlápnuto překonat i samotnou Toyotu, která se stále vyhřívá na prvním místě zmiňovaného žebříčku.