Co je to Ethereum? Aneb vkročte do světa kryptoměn

V poslední době jsou kryptoměny to, do čeho lidé s radostí investují. Jedná se o virtuální měny, které lidé legálně těží na svých počítačových zařízeních. I když kryptoměnám lidé nepřikládali v minulosti takový význam jako dnes, dnes jsou kryptoměny něco, co potřebujeme ve svých každodenních životech. Kryptoměnami se totiž dá i platit, i když to řada států striktně odmítá. Ať už se ale nacházíte v jakékoli zemi, kryptoměny jsou rozhodně skvělou investicí, i když jejich hodnota neustále kolísá.  

Pokud se chcete dostat do světa kryptoměn a pokud v tomto světě chcete uspět, musíte se o světě kryptoměn leccos dozvědět. Měli byste třeba vědět, co je to Ethereum.  

Co je to Ethereum? 

Ethereum lze považovat za průkopníka v oblasti chytrých smluv a taky v oblasti rozvoje decentralizovaných aplikací. Dalo by se říct, že se jedná o velice originální myšlenku jednoho geniálního kodéra. Nejmenovaný kodér stvořil další kryptoměnu, která dnes nese název Ethereum.  

Hlavním důvodem, proč kryptoměna Ethererum význikla, bylo podle všeho to, že Bitcoin nemá vlastní programovací jazyk. Kodér chtěl kryptoměnu chytřejší než Bitcoin, a tak stvořil Ethereum, která má svůj vlastní virtuální stroj nazvaný EVM. Stroj kryptoměně umožňuje tvořit vlastní smlouvy a tvořit decentralizované aplikace. Smlouvy jsou vytvářeny pomocí speciálních programovacích jazyků, k nimž patří například Solidity nebo Mutan.  

O kryptoměně Ethereum 

Platforma kryptoměny Ethereum je největším distribuovaným systémem na světě. Zároveň lze říct, že Ethereum je nejpoužívanější platformou pro vytváření projektů ICO, má větší jak padesátiprocentní podíl na trhu. Není tedy ani pochyb o popularitě Etherea.  

Jak je na tom Ethereum aktuálně 

Podle posledních zpráv popularita a také rychlé aktualizace tvoří z Etherea kryptoměnu, do které se opravdu vyplatí investovat. Momentálně cena každého žetonu je stanovena na necelou pětistovku dolarů.