Investice do startupů, které byly zbytečné

Svět investování je poměrně široký. Mnoho lidí se do tohoto světa vrhá po hlavě, protože mají před sebou vidinu rychlého zbohatnutí. Jenže investování je běh na dlouhou trať a je třeba to mít neustále na paměti. Pokud chcete znásobit své úspory, měli byste investovat například do podílových fondů, do zlata či do dluhopisů nebo do platiny, jestliže ale toužíte po trochu jiném investování, měli byste zkusit investovat do startupů.

Žijeme v době internetu, stratupům se přikládá velký potenciál, pokud mají smysl. Přece jenom na internetu trávíme v dnešním době hromadu času, neustále se snažíme najít aplikace, které nám nějakým způsobem usnadní život.

Při investování do startupů bychom však měli mít na mysli, že ne každý startup má potenciál, ne každý může vydržet několik let. Někdy i ty nejnadějnější startupy mohou krachnout, a to i přes vysoké investice. Třeba tak tomu bylo u těchto startupů, které i přes obrovské investice bohužel nepřežili rok 2017.

• Juicero

Jedním takovým startupem, pro který byl rok 2017 tím posledním, je i sanfranciský startup nazvaný Juicero. Jedná se o odšťavňovač, který vždy vymačkal do sklenice příslušný sáček s konzervovaným džusem. Jedná se o startup, který byl na světě od roku 2013 a do něhož bylo investováno skoro sto dvacet milionů dolarů. Bohužel k zániku dopomohlo hlavně neúspěšné investiční kolo a špatná reputace.

  • Doppler Labs

Tento startup se zaměřoval na prodej a výrobu bezdrátových in-ear sluchátek. Taktéž byl na trhu už od roku 2013 a měl opravdu obrovský potenciál. Od investorů dostal více jak padesát milionů dolarů, bohužel i to pro něj bylo málo. Tento startup vyžadoval více peněz, které mu nikdo nemohl poskytnout. Zkrachoval hlavně proto, že nebyl dostatek peněz, ale hlavně se prodejům moc nevedlo. Lidé stále raději sahali spíše po klasických Apple AirPods.