Křetínský se rozšoupl. Kupuje česká rádia

Média v dnešní době mají obrovskou moc. Toho je si vědom i český miliardář Křetínský, který se rozhodl, že právě do médií bude investovat. Křetínský je dnes spoluvlastníkem investiční společnosti Czech Media, která dnes vlastní mnohé velké společnosti. Do své sbírky chce najednou přidat i velká česká rádia, která dnes a denně poslouchají miliony z nás.

Dalo by se říct, že se jedná o další výraznou akvizici v historii firmy. Díky koupi tolika českých rádií, které se společnost rozhodla koupit, si utvrdí svou pozici na evropském mediálním trhu. Otázkou je, jaká rádia budou nyní spadat pod křídla miliardáře Křetínského, který si nejen přijde na skvělé peníze, ale který taky získá mediální moc, která je v dnešní době vážená?

Jaká rádia jsou součástí prodeje?

Co se týče českých rádií, součástí prodeje jsou rádia Evropa 2, což je jedno z nejposlouchanějších rádií v České republice, dále taky Frekvence 1, která se denně těší milionům posluchačů, dále taky méně známé Rádio Bonton a taky ještě méně známé Rádio Dance. Za rádia společnost, jejíž spoluvlastníkem je i tolikrát zmiňovaný miliardář Křetínský, utratila 73 milionů eur, což je v přepočtu necelé dvě miliardy korun.

Prodej byl uskutečněn mezi společností Czech Media a společností Lagardere, která rádia vlastnila doposud.

Nejen česká rádia jsou ve vlastnictví firmy Czech Media

Je však nutné podotknout, že nejen česká rádia dnes spadají pod křídla Křetínského. Kromě českých rádií se totiž společnost Czech Media rozhodla koupit si i rumunská, polská a mnohá slovenská rádia, která možná nejsou tak poslouchaná, přesto mají dobrý potenciál.

Byl prodej dokončen?

Zatím prodej nebyl dokončen, zbývá jenom souhlas regulatorních orgánů, který by měl být dán zanedlouho. Až se prodej uskuteční, dojde k rozšíření portfolia společnosti Czech Media.