Přímé investiční projekty vytvořily nová pracovní místa

Svět investování je nyní poměrně žhavé téma, které se omílá, kde může. Češi totiž nyní berou investování jako jakýsi koníček, kterého se nehodlají vzdát. Nejvíce začínají investovat do podílových fondů, ale taky uvažují nad investicemi do zlata. I když se snažíme poměrně hodně investovat, stále ještě svými investicemi nedokážeme vytvořit pracovní místa. Ta zatím dokážou vytvořit investice ze zahraničí, které se snaží podpořit naše projekty. Díky takovým investičním projektům vzniklo více jak 14 tisíc pracovních pozic.

Sice se nyní v Česku bojuje s nízkou nezaměstnaností – tedy s tím, že nejsou lidé – ale na druhou stranu je jenom dobře, že vznikají nová místa. Pokud nějaká společnost zbankrotuje a bude muset propouštět, tak budou mít propuštění ihned za své zaměstnání náhradu.

Investiční projekty jako spása naší země?

Investičních projektů najdeme v Česku poměrně hodně. Díky nim v loňském roce skutečně vzniklo 14 tisíc pracovních míst, což dělá meziroční nárůst zhruba 53 procent. Pokud bychom se měli zamyslet nad celou Evropou, tak je nutné podotknout, že v celé Evropě se překonávaly rekordy, co se týče přímých zahraničních investic.

Jaké země byly nejatraktivnější pro investory?

Samozřejmě investovat mohou investoři nejen do České republiky, ale taky do jiných zemí Evropy. Velice atraktivní pro investory bylo třeba Německo, ale taky Francie nebo Velká Británie. Jako celek byla atraktivní východní Evropa.

Mezi desítku nejatraktivnějších států pro investory se ale dostalo i Česko, které v žebříčku těch nejatraktivnějších států skončil ona osmé pozici, což je poměrně úspěch. Investoři v Česku během loňského roku podpořili zhruba projektů, což je zhruba o 40 procent více, než tomu bylo v předcházejícím roce 2015.

Atraktivní země jsou pro investory hlavně ty, které se řadí k výrobcům automobilů.